Arabic AR English EN Russian RU Spanish ES Turkish TR

Tarihçe

Altunsan Daima En İyisini Hayal Eder

Mersin’de, IRAK bölgesine geniş araç filosu ile nakliye işletmeciliği yaparak iş hayatına başlayan Muzaffer ALTUN, gıda sektörüne adım atma hayalini 1990 – 1994 yıllarında gıda toptancılığı işletmeciliğine başlayarak gerçekleştirmiştir. Bölgede artan pazar hacmini gören kurucumuz Muzaffer ALTUN, 1994 yılında bölgenin ilk süpermarketi METRO SÜPERMARKET’İ kurmuştur. Mersin bölgesinde başlayan hayalini, 2005 yılında Antalya’da Nazar Ekmek Fabrikasını kurarak bir adım daha ileri taşıyan ALTUN, ürün kalitesi ve titiz çalışmalarının neticesinde artan müşteri talepleri karşısında Antalya’ da 4 farklı bölgede de ekmek fabrikası kurmuştur.


Muzaffer ALTUN, bireysel olarak başladığı yolculuğuna oğulları, Sait ALTUN, Gökhan ALTUN ve Fatih ALTUN’ un da dahil olmasıyla kurumu dinamik bir yapıya taşıyarak devam etmiştir. Yeni nesil aile bireylerinin katıldıkları yurt içi ve yurt dışı fuarlarda dikkatlerini çeken Cornflakes ürün çeşitlerinin ülkemize Avrupa’dan girdiğini gören kurucularımız, Türkiye’de, bu sektörde yeterli üretim ve ürün gamı olmadığını görmüş, bu alanda kalitesi ve vizyonuyla rakipsiz bir marka olmayı hedeflemişlerdir.
Kurucularımız 2010 yılında kahvaltılık gevrek yatırımlarına başlayarak 2 yıl boyunca süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde 2012 yılında Altunsan Turizm Otom. Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni kurarak Avrupa standartlarında üretime başlamıştır. Şuan Altunsan Gıda, Antalya başta olmak üzere yoğun olarak İstanbul, İzmir ve Muğla bölgelerinde ve diğer illerde binlerce otele ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

Altunsan, sürekli yenilenen teknolojik yatırımları, vizyon sahibi ve dinamik yönetim anlayışı, modern tesisi ve kurumsal yapısı ile günlük tonlarca ürün işleme kapasitesine sahiptir. Bugün alanında lider bir Türkiye markası olarak ve 30’nin üzerinde ülkeye ihracat yapıp ülkemizin ekonomisine katkı sağlayarak durmadan çalışmaya devam etmektedir..